MENU

Kolacja

Kolacje „obiadowe”

Ciepłe kolacje

Zimne kolacje

Wspólne kolacje

KULINARNE.NET

Kolacja

Jakie wina smakują nam najbardziej i jakie są zasady podawania win?

Dużej liczby picie wina cały styl

Wina nie należą do alkoholu, napoju, który, który pije się "od tak sobie". To napój kojarzący się nam z uroczystymi, wyjątkowymi chwilami. Dla wielu picie wina to cały styl i szereg zachowań, celebrowanie, degustowanie i coś wyjątkowego. Współcześnie mamy dostęp do setek rodzajów win i zaczęliśmy zwracać uwagę na to, jakie wybieramy. Staramy się dobierać rodzaj wina do podawanej potrawy. Potrafimy wybrać odpowiednie kieliszki do wina. Można pokusić się o stwierdzenie, że zrodziła się po prostu kultura picia win. A jakie wina najczęściej wybieramy? Które z nich stały się naszymi ulubionymi?

Jakość wina zależy naturalnie winogron

Co oznaczają nazwy naszych ulubionych win? Otóż, w Europie dobre wina mają nazwę regionu, z jakiego pochodzą winogrona. Z pewnością nie są Ci obce nazwy Bordeaux, Chianti czy Champagne. Jakość wina zależy oczywiście od winogron, z jakich zostało wyprodukowane, ale także od regionu, w którym dojrzewały owoce. Nie bez znaczenie jest także receptura wsparta wieloletnim doświadczeniem. W Polsce w równym stopniu lubujemy się zarówno białym, jak i czerwonym winem. Lubimy i te łagodne, delikatne, jak i mocno aromatyzowane i ciężkie.

Zależna okazji, dania

Gusta są podzielone, jeśli o chodzi o słodkie czy wytrawne wina. Wszystko też zależy od okazji, od potrawy, do której wino jest podane i od nastroju. Pamiętajmy jednak o kilku podstawowych zasadach podawania win. Na przykład o tym, że należy serwować wino białe przed czerwonym, a wytrawne przed słodkim. Czerwone wino musi być otwarte na co najmniej 15 minut przed spożyciem. Niewątpliwie, każdy następny rodzaj wina musi być podany w czystych kieliszkach.

REKLAMY